Oddłużanie Gliwice

Każdy zaciągnięty dług i wzięta pożyczka lub kredyt muszą zostać zwrócone. Zobowiązania warto więc spłacać regularnie. W przeciwnym razie pożyczkodawca może zacząć naliczać odsetki, a nawet skierować sprawę do sądu, a my ryzykujemy dodatkowe koszty procesu i ewentualną egzekucję komorniczą.

Jeżeli z jakichś względów nie radzisz sobie z rosnącą spiralą zadłużenia, dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pomocy w oddłużaniu finansowym.

Pomoc w oddłużaniu kredytów

Tego rodzaju usługa jest świadczona zarówno na rzecz osób fizycznych, jak i firm. W obu przypadkach obejmuje bieżące doradztwo prawne w kontaktach z firmami udzielającymi pożyczek – chwilówek lub kredytów, a także z komornikami sądowymi i firmami windykacyjnymi. Często także polega na przejęciu kontaktu bezpośrednio z wierzycielami.

Kancelaria, która zajmuje się oddłużaniem kredytów, nie tylko negocjuje z pożyczkodawcami warunki i terminy spłaty, ale może również wypracować restrukturyzację zobowiązań. Zmierza ona do ustalenia harmonogramu spłaty w taki sposób, aby był on satysfakcjonujący dla obu stron.

O ile jednak bank może przejściowo obniżyć wysokość raty, a nawet udzielić kilkumiesięcznych wakacji kredytowych, nie możemy liczyć na całkowite umorzenie zobowiązania. Dlatego restrukturyzacja zadłużenia to dobry pomysł dla osób, które przejściowo znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

Oddłużanie osób fizycznych i firm

Pomoc w oddłużaniu osób fizycznych może obejmować zajęcie się formalnościami dotyczącymi upadłości konsumenckiej. Mechanizm ten cieszy się ostatnio sporą popularnością i coraz więcej obywateli, którzy nigdy nie prowadzili działalności gospodarczej, decyduje się z niego skorzystać.

Postępowanie upadłościowe może skończyć się na różne sposoby, ale przepisy prawa dopuszczają między innymi możliwość umorzenia zobowiązania. Dlatego upadłość konsumencką częściej wybierają osoby, które na stałe popadły w kłopoty ze spłatą zobowiązań.

Niekiedy zdarza się, że korzystna może okazać się konsolidacja zadłużenia. W sytuacji, kiedy posiadamy kilka lub kilkanaście małych pożyczek, może się okazać, że połączenie ich w jedno zobowiązanie poprzez spłatę mniejszych długów będzie bardziej opłacalne niż spłata wprawdzie małych kwot, ale za to wielokrotnie w ciągu miesiąca.

Pomagamy także w oddłużaniu firm mających problem ze spłatą zobowiązań. Doradzamy w zakresie wydanych nakazów zapłaty oraz podpowiadamy, jak uniknąć, zawiesić lub umorzyć egzekucję komorniczą.

Elastyczna oferta oddłużania dla mieszkańców Gliwic i okolic

Oferujemy kompleksową usługę oddłużeniową. Podejmiemy się w Twoim imieniu negocjacji z wierzycielami, spróbujemy wypracować dogodne dla Ciebie rozwiązanie. Jeżeli nie jesteś pewny, gdzie lub na jakich warunkach zaciągnąć pożyczkę, chętnie pomożemy dokonać wyboru. Opieramy się na elastycznymi modelu wynagrodzenia, dopasowanym do Twoich możliwości.

Świadczymy pomoc na terenie Gliwic, ale obsługujemy także klientów z terenu całego Śląska. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie oddłużania. Przekonaj się, że z parabankami, komornikiem lub wyrokiem sądowym można skutecznie walczyć i wygrać.